Jak można sprawdzić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
Witam, chciałam zapytać, czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? Czy np. lekarz robiąc usg jest w stanie zobaczyć, czy doszło do owulacji?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Tak. Doświadczony ultrasonografista jest w stanie zobaczyć podczas badania USG czy doszło do owulacji.
Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych została już zbadana wielokrotnie. Wg statystyk u ok 1 pary na 200 stosujących tą metodę dojdzie do zapłodnienia. Jest to najniższy wynik tzw wskaźnika Pearl'a spośród wszystkich metod antykoncepcji.