Czy organizm musi się przyzwyczaić do tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, chciałam tylko się upewnić co do zabezpieczenia. We wtorek( 1 dzień miesiączki) wziełam pierwsza tabletkę anty. ( nigdy wcześniej nie brałam) czy w sobotę mogę współżyć bez żadnego dodatkowego zabezpieczania? Organizm nie musi się przezwyczaić do tabletek?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeśli nie występują u Pani żadne działania niepożądane zażywanych środków antykoncepcyjnych (jak wymioty, biegunka), powinna być już Pani w pełni chroniona.
Należy jednak pamiętać, że żadna z metod antykoncepcji nie jest idealna - dla doustnej antykoncepcji wskaźnik Pearla wynosi 0,5-1, co oznacza, że 1-2 kobiety na 200 stosujących tą metodę antykoncepcyjną zachodzi w ciążę. Ryzyko więc istnieje zawsze, jest ono jednak minimalne.