Zapomniałam dwóch tabletek - czy mogłam zajść w ciążę?

Zapomniałam przyjąć dwóch dawek tabletek 5. i 6. dnia brania w pierwszym tygodniu (czwartek i piątek), w sobotę kochałam się ze swoim chlopakiem, zakończył we mnie po około 1h dostałam krwawienia z odstawienia tabletek. Czy ryzyko zajścia w ciąże jest w tym momencie duże?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje realne prawdopodobieństwo zapłodnienia. Należy wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku, wówczas wynik powinien być wiarygodny.
Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania koniecznie należy wykluczyć możliwość ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl