Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych. Co z ochroną?

  Witam! W sobotę kochałam się z moim chłopakiem, a przed tym w środę miałam wziąć tabletkę o 21:00 lecz zapomniałam i wzięłam ją w czwartek o godzinie 6 rano. Potem w piątek wieczorem o 21 zapomniałam wziąć tabletkę i wzięłam ją w sobotę przed godzina 13, a z chłopakiem kochaliśmy się w godzinach popołudniowych. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli opóźnienie w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych wynosi więcej niż 12 godzin, to nie można już liczyć na skuteczną antykoncepcję w ciągu tego cyklu.

W opisanej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Redakcja abcZdrowie.pl