Zapomniana tabletka w trzecim tygodniu a ryzyko ciąży

Dzień dobry, mam do Pani pytanie. Zapomniałam pierwszej tabletki w pierwszym dniu - trzeciego tygodnia przyjmowania tabletek - czyli w piątek. Tabletki zazwyczaj zażywam w porze wieczornej w godzinach 21 -22.30. W piątek zapomniałam zażyć tabletki. W sobotę o 22.30 zorientowałam się o tym, a w sobotę odbyłam stosunek. Zażyłam naraz dwie tabletki. Nie wiem co teraz mam zrobić - najlepiej chciałabym dokończyć opakowanie i zrobić 7-dniową przerwę, ale czy wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży. Mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia? Jeśli w piątek zapomniałam tabletki, a w sobotę był stosunek i zażyłam naraz 2? Bo przecież dni płodne nie występują podczas brania tabletek prawda? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Z poważaniem, M.Z

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

postąpiła Pani prawidłowo zażywając dwie tabletki jednocześnie. Kolejne powinna przyjmować Pani o stałej porze aż do zakończenia opakowania.
Aby zachować antykoncepcyjne działanie tabletek nie powinna Pani robić 7-dniowej przerwy. Należy od razu zacząć kolejne opakowanie.
Wówczas ryzyko, że będzie Pani w ciąży jest bardzo małe. Jednak dla pewności po około 10-14 dniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był ujemny należy go powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam