Zapomniana tabletka w trzecim tygodniu

Witam. Zapomniałam wczoraj przyjąć 19 tabletki. Dzisiaj jak najszybciej ją wzięłam. Minęło nieco ponad12 h spóźnienia. Kochałam się z chłopakiem w niedzielę. Chcę zaznaczyć, że "nie skończył we mnie". Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży będącej wynikiem niedzielnego stosunku jest małe. Natomiast do końca tego cyklu (dużo czasu nie zostało...) oraz podczas 7-dniowej przerwy warto stosować dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa). Pełną ochronę przed ciażą uzyska Pani podczas stosowania kolejnego opakowania pigułek.

Pozdrawiam!