Pominięta tabletka a zabezpieczenie w czasie przerwy

Czy jeżeli przyjęłam pierwszą tabletkę z drugiego tygodnia blistra po minięciu 12 godzin (przyjęłam ją po ok. 20 godzinach), to czy jestem zabezpieczona podczas 7-dniowej przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci pigułek antykoncepcyjnych zazwyczaj podają, że w przypadku pominięcia lub opóźnienia w zażyciu tabletki w drugim tygodniu cyklu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej formy antykoncepcji i nie ma zwiekszonego ryzyka ciąży (ochrona przed ciążą jest skuteczna). Proszę przeczytać ulotkę swojego leku i postąpić zgodnie z instrukcją.

Pozdrawiam!