Tabletka przyjęta 7 dnia cyklu

Witam! Pierwszą tabletkę powinnam przyjąć w poniedziałek wieczorem, jednak wzięłam ją 7 dnia czyli w niedzielę. Czy istnieje jakieś zagrożenie zajścia w ciążę, w szczególności, że w tym samym miesiącu pominęłam tabletkę na początku 2 tygodnia stosowania tj. w poniedziałek, ale wzięłam ją przed tym jak minęły 24 godz? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli rozpoczęła Pani nowe opakowanie, to nie ma Pani powodów do obaw. Przerwę między opakowaniami można skrócić - nie wolno jej za to wydłużać! Proszę poszukać w ulotce swoich tabletek antykoncepcyjnych, jakie jest postępowanie w przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu blistra. Najprawdopodobniej (ale proszę to sprawdzić) producent podaje, że w przypadku pominięciu tabletki w drugim tygodniu nie ma konieczności stosowania dodatkowej formy antykoncepcji i nie ma zwiększonego ryzyka ciąży.
Pozdrawiam!