Pigułki antykoncepcyjne - działanie "wstecz"?

Witam, mam 19 lat i od ponad roku biorę pigułki antykoncepcyjne. W niedzielę wieczorem po raz pierwszy zdarzyło mi się pominąć tabletkę; zdałam sobie z tego sprawę dopiero dzisiaj (w poniedziałek), po 24 godzinach, i wzięłam dwie pigułki na raz. To trzeci tydzień - osiemnasta (niedziela) i dziewiętnasta (poniedziałek) tabletka. Ostatni stosunek odbył się w niedzielę koło południa. Czy zapłodnienie jest możliwe? (Z góry przepraszam, jeśli to głupie pytanie). Pozdrawiam i bardzo liczę na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie jest to głupie pytanie. Tak naprawdę algorytm postępowania w takich przypadkach i ocena ryzyka ciąży znajduje się na pewno w ulotce Pani pigułek. Proszę to sprawdzić. Przy pominięciu pigułki w trzecim tygodniu, ryzyko ciąży nie jest duże, pod warunkiem, że zastosuje się do algorytmu opracowanego przez producenta leku.

Może Pani zrobić tak: po skończeniu tego opakowania proszę nie robić 7-dniowej przerwy, tylko rozpocząć od razu nowe opakowanie. Jeśli tak Pani postąpi, to ryzyko ciąży będzie bardzo małe.

Pozdrawiam!