Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność

Witam, przyjmuję tabletki Lesiplus. Obecnie jestem w połowie drugiego opakowania (dokładnie 14. tabletka). Zapomniałam połknąć trzeciej tabletki z blistra i połknęłam ją następnego dnia ok godziny 16 (zawsze staram się robić to ok. 13) - połknęłam więc 2 pigułki naraz. Czy skuteczność pigułek jest nadal obniżona? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, jeśli pominęła Pani tabletkę z 3 tygodnia proszę nie robić 7 dniowej przerwy, tylko rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania. Producenci podają, że w przypadku zastosowania się do zaleceń, ryzyko zajścia w ciążę nie jest zwiększone i nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji. W połowie nowego blistra może wystąpić krwawienie lub plamienie.Pozdrawiam