Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza tabletka następnego dnia rano, zamiast poprzedniego wieczorem

Witam! Jestem właśnie w trakcie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Niestety wyjechałam zagranicę i zapomniałam ze sobą kolejnego opakowania. Tabletki dojdą do mnie pocztą w poniedziałek, ale ja powinnam kolejną tabletkę wziąć już w niedzielę o 23 (tak do tej pory brałam). Czy jeśli wezmę tabletkę rano (do południa, jeśli poczta przyniesie) i kolejną wieczorem, to działanie będzie zachowane? A może w takim razie wystarczy kolejne tabletki też brać rano? Czy trzeba będzie jednak przez pierwszy tydzień używać dodatkowego zabezpieczenia? A może cały cykl jest spisany na straty? Pojęcia nie mam, jak to jest przy tej pierwszej tabletce po przerwie. I z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej zażyć pominiętą tabletkę a kolejne o stałej porze. Zatem tą pierwszą tabletkę powinna Pani przyjąć jak najszybciej. Przez kolejnych 7 dni konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym dojdzie do współżycia będzie istniało ryzyko ciąży.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy