Pominięcie tabletki dwufazowej a ochrona w następnym cyklu

Dostałam odpowiedź na moje pytanie, jednak tabletki, które biorę nie są w trybie 21+7. Są to tabletki o schemacie 26+2, przy których do 24 dnia włącznie zażywa się substancje aktywne, w 25 i 26 dniu tabletki mają zmniejszoną liczbę hormonów, i tylko dwie ostatnie są "puste". Czy w takim przypadku, gdy 22 tabletkę przyjęłam z 13-godzinnym opóźnieniem, a kontynuowałam ich zażywanie prawidłowo, to czy w kolejnym cyklu mam zachowaną ochronę antykoncepcyjną? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Większość kobiet stosuje pigułki o schemacie 21+7, więc myślałam, że tak jest też w Pani przypadku... Pigułki, które Pani stosuje pojawiły się na rynku niedawno. Schemat postępowania w razie pominięcia jednej z nich jest dość skomplikowany i odmienny od "zwykłych" pigułek...

Producent na swojej stronie (radzę zapoznać się z tą stroną - proszę wpisać nazwę leku w wyszukiwarkę) podaje, że w przypadku pominięcia (lub opóźnienia w zażyciu dłuższego niż 12 godzin) którejś z pigułek 18-24, należy nie stosować tej pominiętej pigułki, tylko od razu rozpocząć nowy blister. Przez 9 następnych dni należy stosować dodatkową antykoncepcję (np. prezerwatywa). Te informacje zresztą są na pewno zawarte w ulotce dołączonej do opakowania...

Pozdrawiam!