Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu i odbyłam stosunek - czy jest ryzyko ciąży?

Biorę tabletki już od 4 miesięcy i w wigilię zapomniałam wziąć jednej tabletki a był to już trzeci tydzień z tego opakowania i kochałam się z chłopakiem w pierwszy dzień świat trzy razy i kończył w środku za każdym razem. Czy mogę zajść w ciążę? Nie przerwałam brania zostały mi jeszcze dwie tabletki. Czy w razie ciąży nie zaszkodzi to dziecku?

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu są dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to przerwanie tabletek i rozpoczęcie wcześniej 7-dniowej przerwy (pierwszy dzień przerwy to dzień pominięcia tabletki). Drugie wyjście to jak najszybsze przejęcie pominiętej tabletki oraz kontynuowania tabletek do końca opakowania. Wówczas należy rezygnować z 7-dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie.
Przy takim postępowaniu działanie tabletek antykoncepcyjnych powinno być zachowane.

Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży. Dlatego po upływie około 10-14 dni od stosunku należy wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku należy test powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy