Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam o ostatniej tabletce - co z ochroną?

Przed 7-dniową przerwą nie wzięłam jednej tabletki i po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowy blister czyli w poniedziałek i brałam normalnie. Kochałam się z chłopakiem w środę bez zabezpieczenia. Czy coś się stało,czy wpadłam?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Rozumiem, że pominęła Pani tabletkę z trzeciego tygodnia. Wówczas należy zrezygnować z 7-dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie lub wcześniej rozpocząć 7 dniową przerwę (dzień pominięcia tabletki to pierwszy dzień przerwy). Dzięki takiemu postępowaniu działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Jeżeli natomiast tak Pani nie postąpiła to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Po około 2 tygodniach proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy