Co zrobić, gdy zapomni się tabletki w trzecim tygodniu zażywania?

Witam, od dłuższego czasu zażywam tabletki i nie zdarzyło mi się jeszcze jej zapomnieć. Jednak wczoraj zapomniałam, a dzisiaj kochałam się z chłopakiem. I mam takie pytanie co mam dalej zrobić? Mam obawy czy mogłam zajść w ciąże. Jest to możliwe? W instrukcji jest napisane, że należy natychmiast przerwać przyjmowanie tabletek i zacząć tydzień przerwy a następnie zacząć przyjmować tabletki z nowego opakowania. Jak tak zrobię, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Proszę o rade.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana. Proponuję wykonać wskazania z instrukcji dostarczonej przez producenta tabletek.

Ponadto przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie.pl