Odstawienie tabletek na 10 dni a ryzyko ciaży

Witam, mam pytanko. Ponieważ okres zaczął mi się 5 września, więc zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne M*****(pierwsze opakowanie) brałam je do 9 września, a potem odstawiłam, bo się rozchorowałam i brałam dwa antybiotyki i nie wiedziałam przez co się tak źle czuje. Okazało się, że byłam osłabiona przez chorobę) odstawiłam te tabletki na 10 dni i 21 września znów zaczęłam brać dalej (zawsze o 19 przyjmowałam). Moje pytanie brzmi, dlaczego w czasie tych 10 dni nie dostałam krwawienia? Dodam, że współżyłam 16 września bez zabezpieczenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

  1. Po odstawieniu tabletek powinna Pani zaczekać na wystąpienie miesiączki i ponownie rozpocząć stosowanie pierwszego dnia okresu.
    2. 4 tabletki mogły nie wystarczyć do wywołania miesiączki po ich odstawieniu.
    3. Stosunek 16 września był całkowicie niezabezpieczony. Wręcz przeciwnie - ryzyko zapłodnienia było nawet większe, niż gdyby Pani nigdy nie zaczęła przyjmować tabletek.

    Proponuję odstawić tabletki jak najszybciej i ewentualnie powrócić do ich stosowania po wykluczeniu ciąży!

Proponuję również rozważyć stosowanie innych niż tabletki metod antykoncepcji - kobieta stosująca antykoncepcję doustną nie może sobie pozwolić na taką niefrasobliwość.