Antybiotykoterapia przy pigułkach Artizia a prawdopodobieństwo ciaży

Witam. Biorę regularnie pigułki Artizia. Rozchorowałam się i zaczęłam stosować antybiotyk Augumentin. W tym czasie (14 tabletka z blistra, 4 dzień przyjmowania antybiotyku) odbyłam stosunek, bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży i jak duże?

Witam,
antybiotykoterapia może obniżyć skuteczność antykoncepcji.
Wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas stosowania antybiotyku + 7 kolejnych dni.
Ciąży obecnie nie można wykluczyć, ani potwierdzić - proszę zaczekać do 10-14 dni od stosunku, wykonać test ciążowy (z moczu, ale bardziej wiarygodny będzie z krwi).

pozdrawiam