Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a Acodinu

Dzień dobry, czy zażywanie Acodinu trzy razy dziennie przez tydzień mogło wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Przez pięć dni brałam także antybiotyk. Czy dodatkowe zabezpieczenie powinnam stosować przez siedem dni od zakończenia antybiotyku czy Acodinu? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Acodin nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Dodatkowe zabezpieczenie powinna Pani stosować w czasie antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.

Witam. Zażywanie wspomnianych leków mogło obniżyć skuteczność antykoncepcji w związku z czym w trakcie ich stosowania i 7 dni po zakończeniu powinna Pani stosować dodatkową ochronę.