Ryzyko ciąży po stosunku bez zabezpieczenia

Witam, mój problem jest następujący. 5 września zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne M**** (moje pierwsze opanowanie tych tabletek), brałam je do 9 września, a później odstawiłam, ponieważ byłam chora i brałam antybiotyki (źle się czułam) ale zaczęłam je brać 21 września. Dodam, że współżyłam 16 i 25 września bez zabezpieczenia. Moje pytanie, to dlaczego nie wystąpiło krwawienie w tej przerwie odstawienia? Kiedy wystąpi, ponieważ 25 wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Po odstawieniu tabletek powinna Pani zaczekać na wystąpienie miesiączki i ponownie rozpocząć stosowanie pierwszego dnia okresu.
2. 4 tabletki mogły nie wystarczyć do wywołania miesiączki po ich odstawieniu.
3. Stosunek 16 września był całkowicie niezabezpieczony. Wręcz przeciwnie - ryzyko zapłodnienia było nawet większe, niż gdyby Pani nigdy nie zaczęła przyjmować tabletek.

Proponuję odstawić tabletki jak najszybciej i ewentualnie powrócić do ich stosowania po wykluczeniu ciąży!
Proponuję również rozważyć stosowanie innych niż tabletki metod antykoncepcji - kobieta stosująca antykoncepcję doustną nie może sobie pozwolić na taką niefrasobliwość.