Odstawienie tabletek i spóźniająca się miesiączka

Witam. Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. W pierwszym miesiącu dostała okres w terminie jednak teraz spóźnia mi się 5 dni. Podczas stosunku partner nigdy nie kończy we mnie, jednak słyszałam wiele opini, że preejakulat także może zapłodnić. Czy spóźniający się okres może być "skutkiem ubocznym" odstawienia tabletek, czy jednak powinnam martwic się możliwością zajścia w ciążę?

Witam. Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki. Proszę wykonać test ciążowy.