Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek przerywany - czy doszło do zapłodnienia?

Witam! Mam 24 lata. Od 2 dni wyczekuję na miesiączkę, którą powinnam dostać 24.02. Okres spóźnia mi się 2 dni. Przypominam, że w grudniu mój okres wypadał co 29 dni, w styczniu 31 dni. Po moich wyliczeniach domniemuję, że powinnam dostać go 24.02. Od 4 dni boli mnie podbrzusze, a dzisiaj czyli 25.02 chciało mi się wymiotować. W styczniu chorowałam na grypę z wysoką gorączką i brałam antybiotyk na gardło. Tydzień lub dwa tygodnie temu współżyłam, 3 dni z kolei. Przez stosunek przerywany partner kończył poza mną, ale czy jest jednak możliwość, że jestem w ciąży?? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego.

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

Proponuję poczekać jeszcze kilka dni i jeśli miesiączka nie nastąpi przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy