Czy można zajść w ciążę w dniach niepłodnych?

Witam,
od prawie roku brałam tabletki antykoncepcyjne, nie jest to mój pierwszy kontakt z tabletkami, wcześniej też już brałam, odstawiłam je ze względu na brak partnera. Dokończyłam blister i miesiączkę dostałam w terminie.
6 października dostałam okres 10-ego się skończył. Niestety doszło do stosunku 7 dni później, stosunek był przerywany, wiem, że po ostawieniu tabletek istnieje większe ryzyko zajścia w ciąże, dlatego też z rana przyjęłam 3 tabletki, które znalazłam w szafie, zdaję sobie sprawę, że to niemądre, dlatego proszę o poradę.
Czy przyjęcie tych tabletek ma jakiś wpływ? Powinnam była zażyć tabletkę po, czy przy takim stosunku przerywanym? W dniach niepłodnych nie ma się o co martwić? Czy przy następnej miesiączce mogę ponownie zażyć tabletki antykoncepcyjne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Po pierwsze w przypadku cykli o długości 26-32 dni okres płodności przypada na czas między 8 a 21 dniem cyklu, uwzględnia się w tym długość życia komórki jajowej (1-2 dni) oraz plemników (2-6 dni).

„Zwykłe” tabletki antykoncepcyjne nie wykazują skuteczności przy stosowaniu ich jako antykoncepcji „po stosunku”, a więc nie chronią przed zajściem w ciąże w takiej sytuacji.
Nową serię tabletek może pani rozpocząć dopiero po całkowicie pewnym wykluczeniu ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl