Czy w przypadku stosunku przerywanego i pominięcia tabletek można rozważać ciążę?

Witam,
zapomniałam zażyć tabletki w pierwszym i w trzecim tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Z mężem stosujemy metodę stosunek przerywany, czy jest możliwość rozważania ciąży w tym przypadku?
Dodam, że zapomniałam 6 i 21 pierwszej tabletki, a miesiączkę dostałam normalnie, aczkolwiek stosunek odbywaliśmy w czasie 7-dniowej przerwy.

Witam serdecznie,

należy pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Jeżeli w przypadku pominięcia kolejnych tabletek postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce leku, to ryzyko ciąży jest małe. Jeżeli tak się nie stało, to ryzyko ciąży wzrasta.

Przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam