Stosunek przerywany i pominięta pigułka - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w następującym przypadku. Zapomniana pigułka trzeciego dnia w pierwszym tygodniu i stosunek przerywany drugiego dnia, a więc dzień przed zapomnianą pigułką, i piątego dnia stosowania antykoncepcji, również stosunek przerywany. Zaznaczam, że pigułka została pominięta jedynie trzeciego dnia w pierwszym tygodniu. Dodam, że antykoncepcja jest przyjmowana od ponad roku. Z góry dziękuję za cenną dla mnie odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Polecamy przeczytanie artykułu na ten temat:
http://abcantykoncepcja.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany
Po drugie, nie napisała Pani po jakim czasie zażyła Pani zapomnianą tabletkę. Jeżeli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą nie była zmniejszona. Jeżeli minęło jednak więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą mogła być zmniejszona. Ponadto, ryzyko ciąży jest największe, jeśli pominięto tabletkę na początku lub na końcu blistra.
Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania proszę wykonać test ciążowy by wykluczyć ciążę.