Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jednak może być ciąża?

Spóźnia mi się okres, dokładnie 10 dni (czasem też się spóźniał, ale zawsze 2 tyg. przed okresem bolały mnie piersi, teraz w ogóle nic;)
W ciągu dnia odczuwam bóle w dole brzucha (jajniki), to są bardzo krótkie delikatne bóle, sama nie wiem, co to może być. Boli mnie gardło, poboli z godzinę i przestaje. Dzisiaj totalnie było mi niedobrze, kiedy jechałam autobusem tyłem (zawsze jak jeździłam tyłem, nic mi nie było). Kiedyś potrafiłam, np. raz czy dwa iść do WC, wysikać się i cały dzień z głowy, teraz np. co pół godziny jak usiądę na WC, to jestem w stanie zrobić swoje, hmm.
To wszystko takie dziwne, idę do ginekologa 18 stycznia, to jest najszybszy termin, ale czy któraś tak miała? Dodam, że zawsze kochamy się z gumką, facet kończy we mnie, ale mamy prezerwatywę i raczej nie pękła. Czy to jednak może być ciąża?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży. Prezerwatywa nie jest pewną metodą antykoncepcyjną, za pewne metody uznaje się m.in. doustną antykoncepcję hormonalną.
Wskazane objawy mogą sugerować ciążę, jednakże zazwyczaj pojawiają się nieco później, stąd trudno wnioskować tylko na ich podstawie o możliwości ciąży.
Przed wizytą u ginekologa należy wykonać test ciążowy, w obecnym czasie wynik powinien być wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy