Stosowałam prezerwatywę a nie mam okresu. Czy to może być ciąża?

Okres mam co 28 dni. Parę miesięcy temu miałam kilka dni wcześniej. W tym miesiącu współżyłam z chłopakiem z zabezpieczeniem (gumka nie pękła). Okres powinnam mieć dwa dni temu według kalendarza i nic. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prezerwatywa jako metoda antykoncepcji cechuje się niezbyt wysoką skutecznością antykoncepcji, wobec tego możliwość zapłodnienia nie jest wykluczona.

Proponuję wykonać test ciążowy, jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie nie nastąpi również w kolejnym cyklu proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl