Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ryzyko ciąży jest wysokie przy pominięciu tabletki, pęknięciu prezerwatywy i przy wystąpieniu okresu?

Witam! Mam pytanie. Od roku stosuję antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek. Zawsze brałam je prawidłowo. Jednak w tym miesiącu nie wzięłam pierwszej i 14stej z kolei tabletki. Współżyłam do końca blistra z prezerwatywą, jednak po 6 dniach od zapomnianej pigułki prezerwatywa pękła podczas stosunku. Krwawienie jednak wystąpiło prawidłowo. Czy mimo to, możliwa jest ciąża? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje małe prawdopodobieństwo ciąży. Sytuacja pominięcia tabletki zawsze stwarza możliwość zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej a dodatkowo pęknięta prezerwatywa także może wiązać się z zapłodnieniem. Chociaż u większości kobiet pojawienie się krwawienia miesięcznego lub krwawienia z odstawienia oznacza brak zapłodnienia, to z uwagi na rzadkie zjawisko wystąpienia krwawienia pomimo zapłodnienia wskazane jest wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem następnego opakowania.

Po otrzymaniu wyniku negatywnego można spokojnie przystąpić do stosowania następnego opakowania preparatu.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy