Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie pierwszej tabletki a ciąża

Witam. Jestem 20-letnią studentką, od ok. 9 miesięcy biorę antykoncepcję doustną (tabletki 24+4 J...). Gdy zakupiłam któryś z kolei nowy blister, zapomniałam przyjąć pierwszej tabletki z tego nowego blistra. Przyjęłam ją następnego dnia (ponad 12 godzin za późno). Stosowałam przez tydzień dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Jednak po tygodniu kochałam się z moim mężczyzną już bez zabezpieczeń. Później przez cały blister nie zapomniałam już o tabletce i przyjmowałam je regularnie i na czas. W między czasie byłam z wizytą o mojego lekarza ginekologa i nic nie było takiego, co mogłoby mnie zaniepokoić. Teraz jestem w trakcie przyjmowania 1 tabletki placebo i nie mam żadnych objawów miesiączkowania. Czy możliwe, że mogło dojść do zapłodnienia? Proszę o szybką odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Do ewentualnej ciąży mogło dojść, jeśli stosunek odbył się na krótko przed pominięciem tabletki. Po tygodniu stosowania dodatkowych zabezpieczeń i regularnego przyjmowania tabletek, ochrona przed ciążą jest pełna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy