Ryzyko zajścia w ciążę przy pominięciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Od 4 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (skład: 0,250 mg norgestimatum, 0,035 mg ethinyloestradiolum). Wczoraj wieczorem zorientowałam się, że pominęłam którąś tabletkę. Niestety nie potrawię sobie przypomnieć, kiedy mogło to nastąpić - na pewno w okresie od ostatniego czwartku do wczoraj. Jest to więc tylko 6 dni. W tym czasie nie uprawiałam seksu, aż do wczoraj (w dodatku trzy razy). Kiedy więc zorientowałam się wieczorem, że którąś opuściłam, zaczęliśmy się martwić. Dzisiaj wzięłam kolejną - 11 z opakowania, o normalnej porze. Jak duże jest ryzyko, że zaszłam w ciążę? Czy w aktualnej sytuacji mam kontynuować branie tabletek? Powinniśmy razem z partnerem stosować dodatkową antykoncepcję? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że nie przyjęła Pani zapomnianej tabletki. Radzę w tej sytuacji zachować wstrzemięźliwość lub zastosować prezerwatywę do końca obecnego opakowania. Istnieje ryzyko ciąży, choć nie jest ono duże. Proszę wykonać test ciążowy pod koniec 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek, nawet jeśli wystąpi krwawienie z odstawienia.

Pozdrawiam serdecznie!