Czy mogę być w ciąży przez stosunek przerywany?

Witam. Dzisiaj pierwszy raz kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, oczywiście wcześniej było z zabezpieczeniem. Ostatnią miesiączkę miałam 23 września 2010. 2 miesiące temu miałam wywoływaną miesiączkę L*** ponieważ nie miałam okresu ponad 3 miesiące. Po tym czasie miałam miesiączkę i następna nastąpiła po 32 dniach, czyli 23 września. Chciałam się dowiedzieć jaka jest możliwość zajścia w ciąże i czy jest taka możliwość, stosunek był przerywany.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Trudno jest za pośrednictwem forum sprawdzić czy aktualnie jesteś w ciąży-zalecam samodzielne skontrolowanie testem ciążowym, ewentualnie poziomem beta-HCG we krwi.

Warto wiedzieć, że stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji-także w płynie przedejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki, więc może dojść do zapłodnienia. Forma takiego współżycia jest także niekorzystna z punktu widzenia sfery psychicznej-bardziej skupiacie się nad czasem zakończenia współżycia niż na istocie współżycia.

Zalecam indywidualną konsultację z ginekologiem, który powie o możliwościach antykoncepcji przy Twoich nieregularnych cyklach.