Stosunek przerywany a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, skończyłam 52 lata, nadal miesiączkuję, chociaż niezbyt regularnie. Przez 32 lata ze stałym partnerem uprawialiśmy seks, zabezpieczając się przed ciążą stosunkiem przerywanym. Mamy dwoje planowanych dzieci. Nadal często współżyjemy. Poczytałam w Internecie, że stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną i naszły mnie wątpliwości i obawa przed niechcianą ciążą. Czy w takiej sytuacji istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Dopóki występuje miesiączka nie można wykluczyć możliwości zapłodnienia, nawet w Pani wieku. Uznaje się, że zakończenie okresu płodności następuje po ok. 1 roku od daty ostatniej miesiączki. Jak zapewne Pani wie stosunek przerywany nie jest wysoko skuteczną metodą antykoncepcji i wymaga bardzo dużego rygoru i dokładności podczas stosowaniu tej metody. Chcąc uzyskać wysoką skuteczność proponuję dodać globulki dopochwowe lub prezerwatywę. Istnieje jeszcze wiele innych metod które prawdopodobnie są Pani znane. Pozdrawiam serdecznie!