Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne i stosując stosunek przerywany bez prezerwatywy mogę zajść w ciążę?

  Uprawiam seks z chłopakiem przy czym stosuję tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy. Czy zajdę w ciąże nie używając prezerwatyw i uprawiając stosunek przerywany?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prawidłowo stosowane dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne cechują się bardzo wysoką skutecznością antykoncepcji. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod.

Należy je stosować jedynie w określonych sytuacjach, np. pominięcia tabletki bądź biegunek czy wymiotów w określonym czasie.

Redakcja abcZdrowie.pl