Skuteczność krążka antykoncepcyjnego w połączeniu ze stosunkiem przerywanym

Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji, a mianowicie krążka Nuvaring. Stosuję go od półtora tygodnia i jest to mój pierwszy środek antykoncepcyjny. Pytanie dotyczy, czy prawidłowe stosowanie tej metody w połączeniu ze stosunkiem przerywanym daje 100% gwarancję ochrony przed ciążą. Czy aby mieć pewność konieczne jest stosowanie dodatkowo prezerwatyw. Czy wystarczy jedynie krążek i stosunek przerywany. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Nie ma na rynku żadnej 100% skutecznej metody antykoncepcji. Stosowana przez Panią metoda antykoncepcji cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Indeks Pearla dla krążka dopochwowego wynosi bowiem 0,3, co oznacza że zaledwie 3 na 1000 kobiet stosujących tę metodę zabezpieczenia zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Stosunek przerywany jest z kolei jedną z najzawodniejszych metod zabezpieczenia (indeks Pearla wynosi 4-36, w zależności od dokładności stosowania), o ile za takowy można go uznać. Wydaje się, że w przypadku prawidłowego stosowania krążka nie ma potrzeby rezygnowania z pełnego zbliżenia dla obniżenia ryzyka ciąży. Pozdrawiam