Czy przedawkowałam tabletki antykoncepcyjne?

Biorę tabletki, jest to moje pierwsze opakowanie, po jakiś 10 dniach miałam przerwę dwudniową. Po tych dwóch dniach wzięłam dwie tabletki na raz i następnego dnia również dwie tabletki na raz. Teraz podczas oddawania moczu na papierze mam tj. 'rozwodniona krew' jest tego bardzo mało i jest bardzo jasne. Dodam, że bolą mnie jajniki lecz nie jestem pewna czy 'na okres' (mam mieć za jakiś tydzień) czy z powodu 'przedawkowania'. Czy te krwawienia są naturalne? Co to w ogóle jest? Z góry proszę o odpowiedź, bardzo się martwię!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W sytuacji pominięcia przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej możliwe jest przyjęcie max. 2 tabletek jednego dnia, a następnie przyjmowanie codziennie jednej zgodnie z planem. W takiej sytuacji może dojść do obniżenia skuteczności antykoncepcji i należy stosować dodatkową mechaniczną metodę antykoncepcji.
W opisanej sytuacji krewienia może być typowym krwawieniem śródcyklicznym lub może być spowodowane nietypowym przyjęciem tabletek. Krwawienia śródcykliczne pojawiające się na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej zazwyczaj ustępują w ciągu kolejnych miesięcy.
Wydaje się, że można dokończyć obecne opakowanie i przed rozpoczęciem następnego koniecznie wykluczyć możliwość ciąży.
Gdyby objawy nasiliły się lub plamienie nie zmniejszyło się podczas stosowania drugiego opakowania należy skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl