Czy można przedawkować tabletki?

Witam! Jestem w trakcie brania drugiego opakowania tabletek. Pod koniec 2 tygodnia stosowania zapomniałam zażyć jednej tabletki, więc następnego dnia wzięłam dwie na raz. Kolejnego dnia pojawiły się nudności i wymioty, a kilka dni później krwawienie. Czy mogłam przedawkować? Co powinno się zrobić w takiej sytuacji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki wskazane jest jak najszybsze jej przyjęcie, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek naraz. Oznacza to, że postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami. Wystąpienie działań niepożądanych jest cechą osobniczą. Z Pani opisu wygląda, że jest Pani predysponowana do ich wystąpienia. Krwawienie, które miało miejsce jest najprawdopodobniej wynikiem opóźnionego przyjęcia tabletki. W obecnej sytuacji proszę dokończyć dany blister. Jeżeli krwawienia pojawią się także w przyszłym miesiącu konieczne będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam