Brak plamienia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Biorę 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych i nie mam żadnego plamienia podczas brania. Czy to dobrze? Ogólnie nic mi po nich nie jest, nie tyje, nic mnie nie boli jest świetnie. Ogólnie mam teraz jakieś schizy, że mogę być w ciąży, bo do 8 tabletki zabezpieczaliśmy się z chłopakiem prezerwatywą, a później kochałam się przy 12 tabletce i już bez innego zabezpieczenia. Raczej nie będę w ciąży? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia i krwawienia śródcykliczne podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych są dość często występującym działaniem NIEPOŻĄDANYM. Większość kobiet ich nie doświadcza i to one powinny być zadowolone.
Ponadto plamienia w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej nie są typowym objawem ciąży, prędzej spodziewalibyśmy się w takim przypadku braku krwawienia z odstawienia. Póki co, nie musi się Pani więc niepokoić ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!