Miesiączka podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam takie pytanie Czy podczas brania tabletek można mieć 2-dniowy okres? Ogólnie przed braniem tabletek nigdy nie miałam obfitych miesiączek. Teraz jestem właśnie po 5 opakowaniu i mam wrażenie, że z opakowania na opakowanie jest ona coraz bardziej skąpa. Teraz trwała tylko 2 dni i była bardzo skąpa, a trzeciego było to już tylko zwykłe brązowe plamienie. Czy to normalne? Czy powinnam mieć powody do niepokoju? Dodam, że biorę te tabletki z powodu pco. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, w trakcie przerw między opakowaniami występuje tzw. krwawienie z odstawienia - to nie jest tak naprawdę miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. Tak więc nasilenie tego krwawienia nie ma dla Pani większego znaczenia. Proszę się tym nie przejmować. Być może u Pani nawet podczas przerwy utrzymuje się poziom hormonów na tyle wysoki, by osłabić krwawienie. Zadziałać należy wtedy, gdy to krwawienia podczas przerwy nie wystąpi - wtedy należy wykluczyć ciążę (jednak jeśli kobieta zażywa pigułki zgodnie z zaleceniami, to ryzyko ciąży jest bardzo małe).

Pozdrawiam!