Czy okres podczas brania tabletek może być nieregularny?

Witam. Mam 18 lat, jestem w trakcie brania szóstego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Zawsze pierwszą tabletkę biorę w czwartek, ostatnią natomiast w środę. Od pierwszego opakowania okres zaczynał się po czterech dniach, czyli w niedzielę. Po piątym opakowaniu zdarzyło się jednak, że pojawił się w sobotę wieczorem. Czy to oznacza, że mimo brania tabletek nie mogę określić pierwszego dnia miesiączki? Czy był to po prostu przypadek?

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj w 2-3 dniu przerwy. Nie w każdym cyklu krwawienie z odstawienia wystąpić musi w tym samym dniu przerwy, najistotniejsze jest by w ogóle rozpoczęło się w trakcie przerwy.
W przypadku jego braku przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam