Czy plamienie podczas brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych jest normalne?

Witam, od 10 dni biorę tabletki antykoncepcyjne. Okres miałam mniej obfity niż zwykle, skończył się po 6 dniach brania tabletek. Miałam jednodniową przerwę po której wystąpiło plamienie, do tej pory występują u mnie plamienie. Chciałam się dowiedzieć, czy to jest normalne podczas brania pierwszego opakowania i kiedy to powinno się unormować ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia to jedne z częstszych skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Powinny ustąpić po 2-3 cyklach. Jeśli nie ustąpią lub będą dla Pani bardzo uciążliwe, to proszę udać się do lekarza - zmieni pigułki na inne, zawierające większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!