Krwawienie w trakcie zmiany tabletek w środku opakowania

13 maja zaczęłam brać pigułki R... (pierwszy dzień okresu). 20 maja lekarz zmienił mi pigułki na K..., bo bardzo źle się czułam po R... miałam kontynuować opakowanie K... dalej (czyli do 21 dnia brania pigułekj). Od tej zmiany miałam brązowe plamienia, od wczoraj krwawienie, takie jak bardzo skąpy okres. Zostało mi 8 pigułek, po których miałam zrobić normalną 7-dniową przerwę. Powinnam wziąć do końca, czy odstawić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi albo plamienia bardzo Panią niepokją, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!