19, 20 i 21 tabletka, ból brzucha i ciemno brązowe plamienia

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, co oznaczają ciemnobrązowe plamienia i kiedy może wystąpić okres? Zażywam tabletki antykoncepcyjne (pierwsze opakowanie) i 19 dnia wystąpił u mnie ból brzucha taki, jak przy okresie, ale mniejszy niż zazwyczaj, a parę godzin później pojawiła się ciemnobrązowa wydzielina z mała ilością krwi. Plamienia utrzymują się nadal. Pozostałe tabletki przyjęłam normalnie (20 i 21). Tabletki przyjmuję bardzo regularnie z odchyleniem czasowym do 5 minut. Dziś (21 lutego) także wystąpił ból brzucha. Nadmienię, że właśnie od dziś zaczeła się dla mnie 7-dniowa przerwa w zażywaniu tabletek. Mam także pytanie, czy przez tabletki antykoncepcyjne jest możliwe, iż krwawienie z odstawienia będzie bardzo skąpe i będzie krótkie? Z góry dziękuję za opowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Okres występuje zazwyczaj 2-4 dnia przerwy w zażywaniu pigułek. Okres może mieć mniejsze nasilenie niż przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam!