Ból brzucha i brązowe upławy

Mam 25 lat, 20 stycznia zaczełam zazywać tabletki antykoncepcyjne (moje pierwsze), 29 stycznia kochałam się ze swoim chłopakiem i kilka dni po stosunku, a dokładnie 4, zaczął mnie boleć brzuch w podbrzuszu i trwa to do dzisiaj. Do tego od kilku dni pojawiły się także ciemnobrązowe upławy. Proszę o podpowiedź, co może być przyczyną? Dziś tabletki odstawiam na 7 dni, w ubieglym tygodniu zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Jeżeli opisanym przez Panią objawom nie towarzyszą żadne inne, niepokojące symptomy, najprawdopodobniej są one skutkiem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Ponadto bóle brzucha i plamienia śródcyklowe to w zasadzie najczęściej występujące działania niepożądane występujące podczas stosowania preparatów hormonalnych. Jeżeli jednak wymienione objawy będą się powtarzać lub nasilać, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.