Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Długie plamienia podczas brania pierwszego opakowania tabletek

Witam. Chciałam zapytać, czy jest to normalne, że podczas brania pierwszego opakowania tabletek miesiączka utrzymuje się już przez 9 dzień. Najpierw przez pierwsze 3 dni było to normalne, średnio obfite krwawienie, później przez 3 dni plamienie o coraz ciemniejszym zabarwieniu, później dzień przerwy i myślałam że już się skończył (odbył się stosunek). To po stosunku znowu zaczęło się plamienie. Czy to jest normalne? Czy mogą to być źle dobrane tabletki? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)  

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Możliwe jest, że tabletki antykoncepcyjne zastosowane w pierwszym dniu miesiączki spowodują wydłużenie krwawienia. Istotna jest także długość dotychczasowych miesiączek, a takiej informacji Pani nie zawarła.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy