Dlaczego podczas stosowania antykoncepcji pojawia się plamienie i ból w podbrzuszu?

Witam, właśnie biorę 4. opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Przy około 12. tabletce wystąpiły lekkie plamienia trwające 2 dni oraz ból podbrzusza, który utrzymuje się już 3. dzień, nie nasila się. Czasami przypomina lekkie skurcze. Czy to mogą być pierwsze objawy ciąży? Dodam, że ostatni stosunek odbyłam 2,5 miesiąca temu i w tym czasie miałam miesiączkę normalnej obfitości. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeżeli tabletki były stosowane prawidłowo, uwzględniono interakcje z innymi lekami, nie doszło nigdy do wymiotów bądź ciężkich biegunek w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki to prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo niskie.

Jako, że objawy pojawiły po 4 opakowaniach to należy wyjaśnić ich przyczynę podczas wizyty u ginekologa. Przyczyn może być wiele.