Plamienie i ból w podbrzuszu. Czy to normalne przy stosowaniu hormonalnej antykoncepcji?

Witam. Biorę czwarte opakowanie tabletek i przy ok. 12 tabletce wystąpiły u mnie lekkie plamienia trwające 2dni. Do tego mam bóle podbrzusza. Czy to normalne podczas brania tabletek? Czy może być to oznaka ciąży? Ostatnio stosunek odbyłam ponad 2 miesiące temu i od tamtej pory miałam miesiączki w przewidywanym czasie i były obfite. Za pomoc z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli takie objawy pojawiły się w trakcie pierwszych 2-3 cykli nie jest to powód do zmartwień. Organizm musi się przystosować do nowej gospodarki hormonalnej organizmu. Gdyby krwawienia i ból brzucha utrzymywały się dłużej, zalecam konsultację z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam serdecznie.