Czy mogę być w ciąży podczas stosowania Dionelle?

Witam czy po takiej sytuacji mogę być w ciąży. Tabletki Dionelle. 11 września zaczęłam nowy blister. 17 września Bardzo źle się czułam przyjęłam tabletkę o godzinie 21:00. Wymioty nastąpiły prawdopodobnie po godzinie 1:00, stosunek bez zabezpieczenia odbywany był dnia 24 września, od tamtego momentu z wymiotami wszystkie tabletki były brane o tej samej godzinie bez wymiotów/biegunek aż do samego końca blistra. Przyjmując że, tabletka się nie wchłonęła wystąpiła przerwa 7 dni w której na ulotce jest napisane że trzeba zażywać dodatkowych zabezpieczeń, ale w tym przypadku stosunków po prostu nie było. Krwawienie z odstawienia pojawiła się 5 października podczas oddawania moczu i po podtarciu i potem nie było już widoczne do końca przerwy. Zaczęłam kolejne opakowanie tabletek 9 października zakończyłam je 29 października. Krwawienie wystąpiło normalnie 1 listopada i trwało również normalnie do 5 listopada.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niewielkie.

Wymioty wystąpiły ponad 4 godziny od zażycia tabletki antykoncepcyjnej, a więc najprawdopodobniej zdążyła się ona wchłonąć i zadziałała tak jak powinna. Ponadto wystąpiły u Pani krwawienia z odstawienia i nie doszło do żadnych niepokojących objawów, które mogłyby wskazywać na ciążę.

Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku i antykoncepcja została zachowana. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.

W naszym serwisie pojawiały się już podobne pytania o wymioty po tabletce antykoncepcyjnej. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-4-godziny-po-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-zazyciu-tabletki-alleone-zapobiegajacej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-czterech-godzinach-od-przyjecia-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.