Po okresie mam ciągle plamienie od 2 tygodni - dlaczego? Czy to przez nieregularne zażywanie tabletek?

Witam, mam 21 lat, od ponad roku zażywam tabletki M*** 30. Przed zaczęciem nowego opakowania miałam miesięczna przerwę przyjmowania tabletek. Po tej przerwie w pierwszy dzień przyjęcia tabletki kochałam się z chłopakiem. Po skończeniu opakowania dostałam okres tak jak zawsze, ale od czasu okresu minęło juz 2 tygodnie i mam brązowe plamienie i jest mi niedobrze, czy to normalne? Czy może być prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Do tego dodam, że nie zawsze udaje mi się zażyć tabletkę o tej samej godzinie, a nawet ostatnio zapomniałam o zażyciu i w tym dniu też doszło do stosunku. Czekam na szybką odpowiedź i z góry dziękuję za poradę.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dochodziło do opóźnień w zażyciu tabletek powyżej 12 godzin, a po pominięciu tabletki nie zastosowała Pani odpowiedniego postępowania, to w zależnosci od tygodnia stosowania preparatu, skuteczność antykoncepcji została obniżona.

Zatem należy liczyć się z możliwością ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego w surowicy krwi oraz wizytę u ginekologa, aby rozwiać Pani wątpliwości.