Co oznacza plamienie przy ósmej tabletce?

Od trzech lat biorę tabletki N***** w tamtym miesiącu przed końcem pojawiło się dość obfite krwawienie. Po zrobieniu 7 dniowej przerwy normalnie pojawiła się miesiączka, tylko dwa dni później niż zawsze. Zaczęłam brać następne opakowanie i przy 8 tabletce znowu pojawiło się niewielkie krwawienie. Co może być przyczyną? Czy tabletki są już za słabe?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Krwawienia międzymiesiączkowe są dopuszczalne w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji. Jeżeli jednak pojawiają się później, zaleca się bezwzględnie kontakt ze specjalistą ginekologiem w celu przeprowadzenia diagnostyki, wyjaśnienia przyczyn i ewentualnej zmiany środka antykoncepcyjnego.

Pozdrawiam.