Obfite krwawienie przy 5 opakowaniu: jaka przyczyna?

Witam, stosuję tabletki N***. Przez pierwsze 4 opakowania nie miałam żadnych dolegliwości (wszystko przebiegało prawidłowo). Między 3, a 4 opakowaniem nie zrobiłam 7 - dniowej przerwy. 5 opakowanie wzięłam już normalnie i dostałam krwawienie, które trwało standardowo 5 dni. Przy 7 tabletce (z 5 opakowania) dostałam ponownie krwawienia dość obfitego, które trwa już tydzień. Czy te krwawienie może być spowodowane brakiem przerwy, czy może już tabletki mi nie służą? Nie pominęłam żadnej tabletki i biorę je regularnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyczyn występowania plamień międzymiesiączkowych jest wiele. Tabletki antykoncepcyjne często wywołują podobne dolegliwości w pierwszych miesiącach ich stosowania. Ze względu na nagłe pojawienie po ponad 4 miesiącach ta sugestia jest jednak mało prawdopodobna.
Warto zastanowić się, czy na pewno przyjmowała Pani wszystkie tabletki prawidłowo, czy nie popijała ich Pani sokiem grejfrutowym, naparami z dziurawca. Czy w ostatnich dniach nie miała Pani infekcji jakiegokolwiek układu? Czy stosowała Pani jakieś leki, głównie antybiotyki? A może wystąpiła biegunka lub wymioty?
Jeżeli nie doszło do wystąpienia żadnej z powyższej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa, który  ustali przyczynę dolegliwości. Niezbędne jest wykonanie badania ginekologicznego.
Dodatkowe plamienia w przypadku łączenia dwóch opakowań tabletek występują zwykle na początku drugiego blistra. W Pani pzypadku krwawienie wystąpiło w jeszcze kolejnym cyklu co wyklucza tę przyczynę.
Pozdrawiam.