Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ustalenie przyczyny plamienia międzymiesiączkowego

Witam! biorę tabletki asubtella od 6 miesięcy. Podczas ostatniej 7-dniowej przerwy okres wystąpił tak jak zawsze. Po przerwie byłam u lekarza na kontroli, było wszystko oki. Zaczęłam kolejne opakowanie i podczas drugiego tygodnia zażywania pigułek ponownie dostałam krwawienia, jest ono dość intensywne, ma dość nieprzyjemny zapach (inny niż zawsze) i trwa już 8 dni. Jestem zaniepokojona tą sytuacją, nie wiem co może być przyczyną.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Witam! Ustalenie właściwej przyczyny plamienia międzymiesiączkowego możliwe jest jedynie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć pominięcie tabletki. Jeżeli taka sytuacja nie miała miejsca wskazana byłaby wizyta u ginekologa, który wykluczy infekcję i inne przyczyny plamień. Ze względu na fakt, iż kilka dni wcześniej była Pani badana i lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, wydaje się, że przyczyną plamienia może wspomniane wcześniej plamienie, pominięcie tabletki czy potrzeba zmiany preparatu na inny. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy