Ustalenie przyczyny plamienia międzymiesiączkowego

Witam! biorę tabletki asubtella od 6 miesięcy. Podczas ostatniej 7-dniowej przerwy okres wystąpił tak jak zawsze. Po przerwie byłam u lekarza na kontroli, było wszystko oki. Zaczęłam kolejne opakowanie i podczas drugiego tygodnia zażywania pigułek ponownie dostałam krwawienia, jest ono dość intensywne, ma dość nieprzyjemny zapach (inny niż zawsze) i trwa już 8 dni. Jestem zaniepokojona tą sytuacją, nie wiem co może być przyczyną.

Witam! Ustalenie właściwej przyczyny plamienia międzymiesiączkowego możliwe jest jedynie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć pominięcie tabletki. Jeżeli taka sytuacja nie miała miejsca wskazana byłaby wizyta u ginekologa, który wykluczy infekcję i inne przyczyny plamień. Ze względu na fakt, iż kilka dni wcześniej była Pani badana i lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, wydaje się, że przyczyną plamienia może wspomniane wcześniej plamienie, pominięcie tabletki czy potrzeba zmiany preparatu na inny. Pozdrawiam